/
Wybierz język:
Wybierz walutę:
Unia Europejska
Hard Beans
Hard Beans

Proces produkcji

MY NIE PRODUKUJEMY - MY TWORZYMY

Produkcja kojarzy się z działaniami na dużą skalę, z procesem, w którym główną rolę odgrywają maszyny. W Hard Beans wkładamy serce w każdą sekundę naszej pracy, dlatego wypalanie nazywamy aktem tworzenia. Kawę wypalamy w małych rzemieślniczych piecach, dzięki czemu kontrolujemy wszystkie najważniejsze parametry cyklu. Nasza miłość do kawy wyczuwalna jest w każdym ziarnie i każdej kropli kawy Hard Beans.

Historia zapisana w ziarnach

W Hard Beans wiemy, że każde zielone ziarno kawy ma swoją historię, którą można odkryć podczas procesu palenia. Niestety zbyt długa podróż, kolejni pośrednicy i magazyny sprawiają, że historia ta traci swoją moc. Skróciliśmy więc do minimum czas dostawy ziaren z plantacji do palarni. Wybieramy tylko te, których pochodzenia, sposobu uprawy i zbioru jesteśmy pewni. Uważamy, że tylko wtedy wypalana przez nas kawa będzie najwyższej jakości. W naszym magazynie mieści się 30 ton zielonego ziarna, a sekretem ich świeżości są stabilne warunki przechowywania - kontrolowany przepływ powietrza, ustalona temperatura i wilgotność. Dzięki Hard Beans poznasz najlepszą historię zapisaną w każdym ziarnie kawy.

z rzemieślniczą precyzją

Nim poddamy zielone ziarna kawy procesowi palenia, sprawdzamy ich wilgotność, gęstość i wielkość. Łącząc tę wiedzę z informacją o ich pochodzeniu, sposobie uprawy oraz obróbce, możemy stworzyć indywidualny profil palenia. Można nazwać nas kowalami smaku, gdyż ziarna z różnych zakątków świata, o różnych odmianach botanicznych i procesach obróbki, odpowiednio wypalamy, dobierając idealną temperaturę, przepływ powietrza i czas. Kiedy mamy pewność, że stworzony profil jest tym optymalnym, z rzemieślniczą precyzją rozpoczynamy naszą pracę.

Wypalanie jest sztuką

Pieczę nad procesem palenia kawy i wszystkimi jego parametrami trzyma Roast Master. To alchemik smaku, który dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu potrafi odpowiednio reagować na zachodzące wewnątrz pieca reakcje i zmiany parametrów. To pod jego okiem dusza kawy spotyka się z duszą maszyny. W ten sposób wydobywamy prawdziwą historię, jaką mają zapisaną w sobie zielone ziarna kawowca. Kiedy opuszczają one piec, są już gotowe do pakowania, ale nim to nastąpi, wędrują do działu kontroli, gdzie nasi eksperci poddają je ostatnim testom jakości.

Kontrolujemy jakość, by zyskać perfekcję

Po każdym wypaleniu próbka kawy trafia do naszego laboratorium. To właśnie tam sprawdzamy, czy posiada ona odpowiedni kolor ziarna, zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Nasi specjaliści przeprowadzają sesje cuppingowe pozwalające ocenić wszystkie walory wypalonej kawy, takie jak: smak, aromat, kwasowość, słodycz oraz konsystencję.

Zawsze świeża kawa

Przykładamy uwagę do najmniejszych szczegółów, dlatego nawet pakowanie jest dla nas pewną ceremonią, rytuałem, który wymaga staranności. Wypalone i poddane kontroli ziarna trafiają do specjalnych opakowań, pozwalających kawie oddychać, usuwając z opakowania CO2 i pozostawiając odpowiednią ilość tlenu. Dzięki nim kawa pozostaje dłużej świeża. W naszej pracy chcemy być transparentni, dlatego dostarczamy klientowi wszystkie najważniejsze informacje. Każdą paczkę oznaczamy, podając dane dotyczące pochodzenia, obróbki, daty zbioru i daty wypalenia. Na opakowaniu znajduje się także informacja o nucie smakowej danych ziaren, a także podpis Roast Mastera, który, podobnie jak artysta, sygnuje dane opakowanie swoją osobą. Tak tworzona kawa wraz ze swoją historią zostaje zapakowana do kartoników i wędruje prosto do filiżanek naszych klientów.