/
Wybierz język:
Wybierz walutę:
Unia Europejska

Palarnia

Poznaj Hard Beans Coffee Roasters

Nasze korzenie sięgają 2009 roku, wtedy bowiem rozpoczęła w Opolu swoją działalność kawiarnia Kofeina Art Cafe. HBCR powiązane jest bezpośrednio z właścicielami i pracownikami tego wyjątkowego miejsca, które uznane zostało przez Specialty Coffee Association Poland za najlepszą kawiarnię Speciality w Polsce. Z doświadczeń zebranych przez ostatnie 10 lat w segmencie kaw Speciality narodził się pomysł na stworzenie Hard Beans Coffee Roasters, palarni specjalizującej się w przetwórstwie kawy najwyższej jakości. W przyszłości pragniemy dostarczać produkty związane nie tylko z kawą, ale także napoje przygotowane na jej bazie. HBCR tworzą ludzie pełni pasji, których łączy wspólna miłość. Miłość do dobrej kawy.

Jakość

to wyjątkowe, ręcznie zbierane ziarna, pochodzące z ekologicznych plantacji, to staranne ich magazynowanie oraz indywidualnie dobierane profile palenia, to również ciągłe dążenie do perfekcji poprzez prowadzone przez nas badania, a także najwyższa dbałość o zadowolenie klienta, tzw. perfect hospitality.

Transparentność

to pełna przejrzystość naszej pracy. WIEMY, skąd pochodzą ziarna, MÓWIMY, jak wygląda proces ich palenia, stale PROWADZIMY BADANIA i DZIELIMY SIĘ zdobytą wiedzą z wszystkimi, którzy tak jak my kochają dobrą kawę.

Ludzie

kochają dobrą kawę. Dla wielu z nas dobra kawa to ta wypita z bliskimi, przyjaciółmi, osobami, które kochamy. Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby kawa HBCR była częścią tych wspólnych chwil i wypełniała je wyjątkowym smakiem.

Rytuały

to nieodłączny element picia kawy, są też częścią pracy w HBCR. To właśnie tutaj łączymy je z naszą wiedzą, doświadczeniem i dzięki temu tworzymy kawę najwyższej jakości.

Świat pełen dobrej kawy

Chcemy stworzyć świat przepełniony smakiem najwyższej jakości kawy, której może spróbować każdy, niezależnie gdzie i z kim będzie ją pił.

Droga, którą przebyliśmy

2017 • Rozpoczęcie produkcji kawy pod marką Hard Beans Coffee Roasters.
2016 – Otrzymanie nagrody za Kawiarnię roku 2016 w Polsce wydaną przez Specialty Coffee Association.
2013 • Stworzenie własnego Laboratorium Kawowego oraz marki Akademia Kofeiny.
2012 • Powstanie marki Kofeina 2.0 – klubokawiarni, która łączy w sobie cechy kawiarni, restauracji i pubu.
2009 • Rozpoczęcie działalności Kofeina Art Cafe, będącej jedną z pierwszych kawiarni w Polsce, która wprowadziła do swojej oferty alternatywne metody parzenia kawy.