/
Wybierz język:
Wybierz walutę:
Unia Europejska
Hard Beans
Hard Beans

Akademia kofeiny

AKADEMIA KOFEINY - CZYLI WSZYSTKO, CO CHCECIE WIEDZIEĆ O KAWIE, ALE WSTYDZICIE SIĘ ZAPYTAĆ

Akademia Kofeiny powstała z naszej miłości do kawy. Od wielu lat zgłębiamy tajniki jej wypalania, przechowywania i parzenia. Szukamy nowych kawowych smaków i aromatów, a także prowadzimy badania i próbujemy alternatywnych metod parzenia. Przez lata poznaliśmy rytuały jej parzenia, które zależne są od indywidualnych preferencji każdego z nas. Chcemy się dzielić tą wiedzą, by budować świadomość kawową. Parafrazując motto naszej palarni: „Chcemy ukazać świat przepełniony smakiem najwyższej jakości kawy, której może spróbować każdy, niezależnie, gdzie i z kim będzie ją pił”.

DLACZEGO WŁAŚNIE MY?

  • działamy w branży kawowej od 2009 roku, prowadzimy własną sieć kawiarni i jesteśmy stale zaangażowani w rozwój kultury i świadomości kawowej;
  • posiadamy własną palarnię kawy, przez co wiemy, jak ją wypalać, przechowywać, transportować;
  • jesteśmy współorganizatorami Mistrzostw Polski Baristów, Pro-Infuzja Barista Challenge, TNT – zawody Latte Art i wielu innych branżowych imprez;
  • wśród naszych ekspertów znajdują się cenieni w branży Krzysztof Barabosz, Artur Porada i Piotr Stanisławski;
  • posiadamy własne laboratorium kawowe i współpracujemy między innymi z Politechniką Opolską, by ulepszyć procesy parzenia i przechowywania ziaren kawy;
  • jako jedni z pierwszych w Polsce, zaczęliśmy stosować alternatywne metody parzenia, takie jak: DRIP, CHEMEX, SYPHON, AREOPRESS;
  • współpracujemy z najlepszymi plantatorami, a ziarna wybieramy samodzielnie, dzięki czemu mamy pełną wiedzę o ich pochodzeniu, co oznacza ich najwyższą jakość.

KAWOWA OBSŁUGA IMPREZ

Kawa jest nieodłącznym towarzyszem naszych codziennych działań, a także częścią rytuałów biznesowych. Szkolenia, targi, konferencje i spotkania integracyjne nie mogą obejść się bez dobrej kawy. Godziny spędzone na spotkaniach i imprezach okolicznościowych płyną inaczej, kiedy towarzyszy im czarny, aromatyczny, najlepszy napar kawowy. To właśnie przy kawie, podczas rozmów z kolegami, partnerami biznesowymi, czy też potencjalnymi klientami nawiązuje się najlepsze relacje.

JAK DZIAŁAMY?

Przede wszystkim jesteśmy mobilni i elastyczni. Dopasowujemy się do wymagań klienta i tworzymy ofertę specjalnie dla niego. Każde spotkanie jest inne, dlatego wymaga ono indywidualnego podejścia. Wybierając Akademię Kofeiny jako partnera, każdy klient ma pewność, że uczestnicy eventu otrzymają najlepszą kawę, zaserwowaną przez najlepszych specjalistów i podaną w najlepszy możliwy sposób. Dzięki temu nasz klient może skupić się jedynie na części biznesowej przedsięwzięcia, gdyż element kawowy dopinamy na ostatni guzik. Wszystko dlatego, że pracujemy na najwyższej jakości sprzęcie i korzystamy z kaw segmentu Specjality pochodzących z naszej palarni Hard Beans Coffee Roasters.

SZKOLENIA I WARSZTATY

Kawa skrywa wiele tajemnic. Każde ziarno potrafi opowiedzieć niesamowitą historię, jednak do jej wydobycia potrzebne są odpowiednia wiedza oraz umiejętności. Nieprawidłowe zmielenie kawy, jej zaparzenie, a nawet przechowywanie zabijają część ukrytej opowieści. Dlatego prowadzimy najlepsze szkolenia i warsztaty skierowane nie tylko dla osób z kawowej branży, ale także dla pasjonatów kawy, którzy szukają nowych doznań i chcą na nowo odkryć historię ziaren.

KTO MOŻE SKORZYSTAĆ Z NASZEJ POMOCY?

Chcemy pomagać każdemu, niezależnie, czy ma on własną kawiarnię, czy też jest pasjonatem kawy. Prowadzimy szkolenia dla osób rozpoczynających działalność w branży kawowej. Przeprowadzamy audyty kawiarni, pomagamy przeanalizować koszty ich działania oraz zoptymalizować ich pracę i udoskonalić procesy. Prowadzimy szkolenia dla personelu i uczymy młodych baristów sztuki parzenia i podawania kawy. Pokazujemy, czym jest „perfect hospitality”, czyli sztuka najwyższej obsługi klienta.

To jednak nie wszystko. Prowadzimy warsztaty dla smakoszy i pasjonatów kawy. Pokazujemy, na czym polega cupping oraz uczymy alternatywnych metod parzenia. Dzięki temu ich uczestnicy odkrywają zaklętą w ziarnach historię.

KONSULTACJE BIZNESOWE

Kawowy biznes to tysiące opowieści baristów, którzy dzielą się nimi każdego dnia. Każda z nich to inna historia, która jest lekcją zarówno dla nowych, jak i dłużej działających właścicieli kawiarni. Rozpoczynając przygodę z kawą, warto skorzystać z pomocy doświadczonych osób, które pokażą, jak pracują najlepsze kawiarnie oraz jak osiągnąć sukces i stać się rozpoznawalnym na kawowej mapie Polski. Nasi eksperci dzielą się profesjonalną wiedzą, która pozwoli nowym właścicielom kawiarni wybrać najlepszy sprzęt i produkty, oszczędzić czas podczas zdobywania doświadczenia metodą prób i błędów. Jesteśmy też dla tych, którzy działają już prężnie na kawowym rynku. Pomagamy w optymalizacji procesów, co prowadzi do oszczędności między innymi na kosztach serwisu oraz eksploatacji sprzętu.

KIEDY WARTO SIĘ DO NAS ZWRÓCIĆ?

Jesteśmy dla wszystkich klientów, niezależnie od tego, na jakim etapie działalności są i jakiej pomocy potrzebują. Pomagamy w aranżacji barów kawowych i doborze sprzętu, ale nie jest dla nas straszne przeprowadzenie działań marketingowych, czy też obliczenie kosztów produkcji. Pomagamy analizować koszty wejścia na rynek i usprawniać działające biznesy. Każdy nasz klient jest dla nas ważny i traktujemy go indywidualne, dzięki czemu może on poczuć, jak smakuje najwyższa dbałość o relacje biznesowe. Współpraca z nami jest tak samo dobra, jak kawa, którą serwujemy.