Korzystając z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich zapisywaniu.
Kliknij, aby dowiedzieć się więcej o Polityce Cookies.

  OK
 • Wspieramy Mistrzostwa Polski Barista i Latte Art 2018 14 Marca 2018

  Wspieramy Mistrzostwa Polski Barista i Latte Art 2018

  Hard Beans Coffee Roasters wspiera polskich baristów!

  To już ósmy rok, kiedy aktywnie działamy na polskiej scenie kawowej, współorganizując zarówno Mistrzostwa Polski Barista jak i Pro-Infuzję Ligę Baristów.

  Rozwijanie polskiej sceny kawowej i promocja rynku Specialty to misja, która towarzyszy nam od początku istnienia Kofeiny Art Cafe

  Początki kawowego uświadamiania datują się na 2011 rok, kiedy Krzysztof po raz pierwszy opracował formułę Andergrandowych Warsztatów Kawowych, czyli warsztatów z alternatywnych metod parzenia kawy. Po dziś dzień w warsztatach wzięło udział ponad 500 uczestników zarówno w Opolu, jak i innych miastach Polski.

  W kolejnych latach wspólnie z Kafo Kawiarnią, Coffee Proficiency, Cafe Silesia, Coffeedesk, Bean Brothers, Artur i Krzysztof organizowali Niezależną Ligę Baristów – Pro-Infuzję, która aktualnie jest największą tego typu ligą w Europie. Rok rocznie kilkudziesięciu baristów zmaga się w dwóch konkurencjach: Latte Art, czyli sztuce malowania mlekiem po kawie oraz Cup Tasting, czyli sensoryce kawy czarnej.
  W 2018 roku planowane są cztery edycje tejże Ligi.

  Organizowaliśmy także bardzo nietypowe zawody, gdyż pierwsze, międzynarodowe mistrzostwa Latte Art, gdzie zawodnicy z Polski i Szwecji rywalizowali między sobą za pośrednictwem platformy Livestream. Polscy sędziowie oceniali zawodników szwedzkich, a szwedzcy sędziowie oceniali zawodników polskich. Zawody TNT Baristas Without Borders były na ustach całej kawowej Europy.

  Od 2016 roku Krzysztof jest członkiem Zarządu SCA Poland, czyli polskiego oddziału największej światowej organizacji promującej kawy wysokiej jakości, odpowiedzialnej za edukację, rozwój i innowacje. Krzysztof odpowiedzialny jest za organizację Mistrzostw Polski Barista w 5 konkurencjach.


  zdjęcie: Paweł Murawski

  Hard Beans Coffee Roasters, także wspiera polskich baristów, będąc jednym ze Sponsorów Nagród. Wzięliśmy udział zarówno w Mistrzostwach Polski Latte Art, które odbyły się pod koniec lutego w Rumi, a także w Mistrzostwach Polski Barista, które połowie marca odbyły się podczas Warszawskiego Festiwalu Kawy w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich. Obie konkurencje wygrała Agnieszka Rojewska, której z tego miejsca serdecznie gratulujemy!


  zdjęcie: Paweł Murawski

  Przyszłość to także sporo ciekawych, kawowych wydarzeń!

  Już na początku kwietnia Krzysztof, wraz z załogą Comandante Grinder organizuje Pierwsze Nordyckie Mistrzostwa Comandante, czyli zawody w manualnym parzeniu kawy z użyciem ręcznego młynka Comandante. Mistrzostwa te odbędą się w Oslo w nowej siedzibie importera zielonej kawy: Nordic Approach. Wcześniejsze edycje odbyły się między innymi w Opolu, Berlinie i Nowym Jorku!

  Natomiast w pierwszy weekend czerwca w Opolu w naszej siedzibie odbędą się Mistrzostwa Polski Coffee in Good Spirits oraz druga edycja Polish Comandante Cup.

  Coffee in Good Spirits to konkurencja, w której zawodnicy muszą przygotować drinka na bazie kawy i alkoholu. Oceniani są przez grono sędziów sensorycznych i technicznych. Mistrz Polski reprezentować będzie kraj na Mistrzostwach Świata w Brazylii.