Korzystając z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich zapisywaniu.
Kliknij, aby dowiedzieć się więcej o Polityce Cookies.

  OK
 • World of Coffee Amsterdam 2018 12 Lipca 2018

  World of Coffee Amsterdam 2018

  World of Coffee Amsterdam

  Rokrocznie, w różnych miastach Europy odbywają się targi World of Coffee. Wydarzenie to ściąga prawie wszystkich specjalistów branży Specialty, zarówno baristów, jak i roasterów, ale także farmerów i producentów profesjonalnego sprzętu. To obowiązkowy punkt w kalendarzu każdego kawosza, by zarówno poznać nowinki technologiczne, jak i utworzyć nowe relacje z ludźmi o podobnej pasji, pasji którą jest kawa.

  W tym roku załoga Hard Beans, poza aktywnym uczestniczeniem w wydarzeniach związanych z World of Coffee, a także kibicowaniu naszej Mistrzyni – Agnieszce Rojewskiej, miała możliwość zaprezentowania kaw na stoisku Comandante oraz Coffeedesk

  Bardzo cieszy nas fakt, iż ziarna Hard Beans zostały odebrane z wielkim entuzjazmem, zarówno przez domowych kawoszy, którzy przyszli odwiedzić targi, jak i Mistrzów i specjalistów branży. Dzięki uprzejmości Comandante i Coffeedesk przez prawie dwa pełne dni mieliśmy możliwość parzenia naszych kaw na topowym sprzęcie. Dla chętnych przygotowaliśmy kawy z Brazylii, Kolumbii, Kenii, Burundi i Hondurasu, które parzone były przy użyciu dripa, chemexa, syfonu, czy też innowacyjnego, brazylijskiego, zaparzacza ARAM

  World of Coffee to także okazja na spotkanie i rozmowę z ludźmi, z którymi współpracujemy na co dzień, czyli z załogą Collaborative Coffee Source, genialnymi inżynierami z Oslo, którzy tworzą dla nas Sample Roaster – ROEST, czy Prezydentem marki Diedrich, czyli firmy, która buduje dla nas nowy piec do wypalania kawy, ale o tym jeż niebawem!

  Mistrzostwa Świata Barista 2018

  Oczywiście nie możemy zapomnieć o historycznym fakcie!
  Mistrzostwa Świata Barista to zawody, które odbywają się od 2000 roku. Formuła na przestrzeni lat delikatnie się zmieniała, lecz jej podstawowe założenia pozostały do dziś. W trakcie 15 minut każdy z zawodników musi przygotować dla grona sędziów sensorycznych: 4x espresso, 4x napój mleczny na bazie espresso, 4x drink dowolny na bazie espresso, oczywiście spełniając wszelkie wymogi techniczne pracy z ekspresem. W Mistrzostwach Świata mogą brać udział jedynie Mistrzowie, którzy wywalczyli swój tytuł na podobnych zawodach w swoim kraju.
  Najwyższy wynik Polski do 2018 roku to było 10 miejsce Łukasza Jury w 2007 roku. Głodny sukcesu #TeamPoland reprezentowany przez Mistrzynię Agnieszkę Rojewską, w bardzo dużym gronie wsparcia dotarł także do Amsterdamu. Zdobyte doświadczenie, umiejętności, obycie ze światową sceną, sprawiły, iż Agnieszka swobodnie dostała się do historycznego dla kraju Finału.

  Tutaj już nie było odwrotu, świetny występ, profesjonalizm, pewność siebie i bardzo dobra kawa sprawiły, iż po raz pierwszy to Polka zdobyła najważniejsze Trofeum w Świecie Kawy. Warto zaznaczyć, iż Agnieszka również jest pierwszą kobietą, która sięgnęła po ten tytuł. Jesteśmy przekonani, że będzie ona najlepszym Ambasadorem Kawy w nadchodzącym roku.

  PS. Agnieszka, w nadchodzącym roku, podczas zawodów All Stars World Coffee Events / SCA, gdzie najbliższe odbywają się już w połowie lipca w Johannesburgu, korzystać będzie z naszych kaw! <3 :) Duma nas rozpiera!

  Do zobaczenia za rok, podczas World of Coffee w Berlinie!