Korzystając z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich zapisywaniu.
Kliknij, aby dowiedzieć się więcej o Polityce Cookies.

  OK

Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. “Badania nad opracowaniem systemu do maceracji kawy segmentu Specialty z użyciem mieszalnika pneumatycznego”

Numer projektu: POIR.01.01.01-16-0648/17
I Oś priorytetowa: Wsparcie prowadzenia prac B+R przez przedsiębiorstwa
Działanie 1.1: Projekty B+R przedsiębiorstw
Poddziałanie 1.1.1: Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa
Okres realizacji projektu: 01.01.2018 r. – 31.10.2018 r.
Całkowita wartość projektu: 923 436,00 PLN
Wartość dofinansowania: 651 883,20 PLN

Celem projektu jest opracowanie systemu do maceracji kawy segmentu Specialty z użyciem mieszalnika pneumatycznego pozwalającego wprowadzić nieoferowanych dotychczas na rynku polskim produkt w postaci NITRO COLD BREW w puszkach.

Efektem projektu będzie wprowadzenie innowacji procesowej i produktowej. W założeniu technologia maceracji kawy segmentu Specialty z mieszalnikiem pneumatycznym ma za zadanie skrócić czas maceracji kawy oraz wydłużyć trwałość i zachowanie świeżości napoju kawowego. Opracowanie systemu do maceracji kawy segmentu Specialty z użyciem mieszalnika pneumatycznego pozwoli na wprowadzenie na rynek innowacyjnego produktu bez konserwantów, ulepszaczy, aromatów, barwników, emulgatorów, cukru i innych sztucznych dodatków. Technologia produkcji i przetwórstwa doprowadzi do wprowadzenia produktu z zachowaniem wszystkich składników odżywczych kawy segmentu Specialty i korzystnych substancji bioaktywnych. Działania HBCR zmierzać będą do maksymalizacji udziału związków organicznych i aktywnych oraz ograniczenia, a wręcz zaprzestania stosowania dodatków do żywności, w formie napoju kawowego.