Korzystając z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich zapisywaniu.
Kliknij, aby dowiedzieć się więcej o Polityce Cookies.

  OK
 • Roasters Camp 2018 | Evora, Portugalia 24 Października 2018

  Roasters Camp 2018 | Evora, Portugalia

  Roasters Camp organizowany przez Coffee Roasters Guild oraz Specialty Coffee Association, organizacje, do których należymy, w tym roku odbył się w Portugalii w mieście Evora.

  Wyjazd rozpoczęliśmy jednak od wizyty w Lizbonie, gdzie zwiedziliśmy lokalne palarnie: Copenhagen Coffee Lab oraz Fabrica Coffee Roasters. Oba miejsca mają swój wyjątkowy klimat, serwują kawę najwyższej jakości, a bariści pracujący za barem są bardzo otwarci i chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami.

  Drugiego dnia dotarliśmy do Evory podobno pięknego miasta w centrum Portugalii, dlaczego podobno? Ponieważ od momentu zameldowania się w hotelu, w którym odbywał się kampus, po wyjazd powrotny do Lizbony, nasz grafik zajęć był tak zajęty, że nie było miejsca na ucieczkę na zwiedzanie :)

  Sam kampus podzielony był na kilka równolegle odbywających się sekcji. Każdy z uczestników sam wybierał swoją ścieżkę edukacji. A wybierać było z czego. Warsztaty dotyczyły zarówno relacji z plantatorami, sensoryki w kawie, parzenia kawy, jak i technik palenia, czy rodzajów i różnic w piecach do palenia.

  Ponadto poza zajęciami teoretyczno – praktycznymi każdy uczestnik przydzielony był do zespołu, a te rywalizowały ze sobą przez cały czas trwania kampusu. Zadaniem było stworzenie “słodko-kwaśnego” blendu na bazie wybranych przez członków zielonych ziaren.

  Roasters Camp to także możliwość sprawdzenia różnych typów pieców do palenia kawy. Do dyspozycji była zarówna mała Ikawa Pro V3, czy ROEST, jak i większe piece marki Stronghold, Joper, Giesen, Diedrich i Loring. Naszą uwagę przykuły oba piece Diedricha, manualny i automatyczny, a to dlatego, że już tylko kilka tygodni dzieli nas od instalacji naszego nowego Diedricha CR35!

  Jak i w roku poprzednim do Opola wróciliśmy zadowoleni i naładowani świeżą porcją kawowej wiedzy, którą powoli implikujemy do naszej codziennej pracy i codziennych wypałów.

  Już nie możemy doczekać się kolejnych edycji jesienią 2019 roku!