Korzystając z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich zapisywaniu.
Kliknij, aby dowiedzieć się więcej o Polityce Cookies.

  OK

Regulamin

I. Postanowienia ogólne

 1. Sklep internetowy działający pod adresem hardbeans.pl jest własnością spółki Hard Beans Coffee Roasters Sp. z o.o. z siedzibą 45-071 Opole, ul. Armii krajowej 35, wpisanej przez Sąd Rejonowy w Opolu, VIII Wydział Gospodarczy do Krajowego Rejestru Sądowego – Rejestru Przedsiębiorców pod numerem KRS: 0000658720, nr NIP: 7543135618, nr REGON: 366349489.
 2. Wszelkie elementy graficzne, tekstu, znaki towarowe spółki Hard Beans Coffee Roasters Sp. z o.o. oraz wszystkich podmiotów, których produkty oferowane są na stronach sklepu internetowego hardbeans.pl są prawnie zastrzeżone.

II. Polityka prywatności

 1. Klient sklepu internetowego działającego pod adresem hardbeans.pl wyraża zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych osobowych w bazie danych spółki Hard Beans Coffee Roasters sp. z o.o. zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 (Dz.U. z 2014, poz 1182 j.t.) o ochronie danych osobowych. Dane te przechowywane są wyłącznie w celu realizacji zlecenia nabycia produktów oraz prowadzenia akcji marketingowych, promocyjnych i reklamowych dla Klientów sklepu, z zachowaniem wymogów zabezpieczenia danych określonych przepisami o ochronie danych osobowych.
 2. Administratorem danych osobowych jest Hard Beans Coffee Roasters Sp. z o.o. z siedzibą w Opolu, 45-071 Opole, ul. Armii krajowej 35 wpisana przez Sąd Rejonowy w Opolu, VIII Wydział Gospodarczy do Krajowego Rejestru Sądowego – Rejestru Przedsiębiorców pod numerem KRS: 0000658720, nr NIP: 7543135618, nr REGON: 366349489.
 3. Złożenie zamówienia przez Klienta i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych oznacza zgodę na otrzymywanie informacji pochodzących od spółki Hard Beans Coffee Roasters Sp. z o.o., dotyczących świadczonych usług i dystrybuowanych produktów na adres poczty elektronicznej oraz telefon komórkowy Klienta, udostępniony spółce Hard Beans Coffee Roasters Sp. z o.o. dla celów realizacji transakcji nabycia produktów oraz obsługi technicznej sklepu.
 4. Każdy Klient ma prawo do weryfikacji, modyfikacji i usunięcia swoich danych osobowych z bazy danych sklepu. By uzyskać dostęp do własnych danych osobowych wprowadzono procedurę weryfikującą tożsamość użytkownika polegającą na podaniu hasła oraz identyfikatora.

III. Rejestracja i realizacja zamówień

 1. Sklep internetowy hardbeans.pl prowadzi sprzedaż produktów za pośrednictwem sieci Internet.
 2. Klientami sklepu mogą być wyłącznie przedsiębiorcy oraz odbiorcy instytucjonalni, prowadzący działalność gospodarczą i identyfikujący się numerem NIP oraz REGON.
 3. Hard Beans Coffee Roasters Sp z o.o. za pośrednictwem sklepu internetowego hardbeans.pl nie prowadzi sprzedaży produktów na rzecz konsumentów w rozumieniu art. 22(1) ustawy z 23 kwietnia 1964 r kodeks cywilny (Dz.U. z 2016, poz 380 j.t.) w związku z ustawą z 30 maja 2014 r o prawach konsumenta (Dz.U. z 2014, poz 827 j.t.).
 4. Przedmiotem transakcji między Hard Beans Coffee Roasters Sp. z o.o. a Klientem mogą być wyłącznie towary przedstawione w chwili składania zamówienia na stronach internetowych hardbeans.pl.
 5. Hard Beans Coffee Roasters Sp. z o.o. zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się na stronach internetowych hardbeans.pl. Zmiana cen nie dotyczy zamówień przyjętych do realizacji.
 6. Hard Beans Coffee Roasters Sp. z o.o. zastrzega sobie prawo do wycofania poszczególnych towarów ze sklepu internetowego
 7. Hard Beans Coffee Roasters Sp. z o.o. zastrzega sobie prawo do zmiany ilości towarów oferowanych w sklepie internetowym.
 8. Hard Beans Coffee Roasters Sp. z o.o. zastrzega sobie prawo do wprowadzania nowych towarów do sklepu internetowego.
 9. Zawartość sklepu internetowego hardbeans.pl nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 543 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. kodeks cywilny.
 10. Hard Beans Coffee Roasters Sp. z o.o. zaznacza, iż wszystkie wymienione towary i ich nazwy są używane w celach identyfikacyjnych i mogą być zastrzeżonymi znakami towarowymi odpowiednich właścicieli.
 11. Złożenie zamówienia odbywa się po uprzednim zapoznaniu się i zaakceptowaniu niniejszego regulaminu oraz rejestracji na stronie internetowej sklepu.
 12. Wszystkie pola formularza rejestracyjnego muszą zostać uzupełnione odpowiednimi danymi Klienta. Tylko wtedy możliwe będzie rozpoczęcie procesu realizacji zamówienia oraz wystawienie faktury VAT. Podanie danych Klienta jest równoznaczne z oświadczeniem o ich prawdziwości. W przypadku danych niepełnych, niewiarygodnych, niezgodnych z regulaminem zamówienie nie będzie realizowane.
 13. Przyjęcie zamówienia do realizacji rozpoczyna się po uprzednim:
  1. zarejestrowaniu się Klienta na stronie sklepu
  2. złożeniu przez Klienta zamówienia
  3. potwierdzeniu zamówienia w postaci wiadomości email wysłanej do Klienta
  4. otrzymaniu od Klienta płatności za towar (z wyjątkiem towarów, za które opłata zostanie pobrana przy odbiorze oraz przelewów odroczonych)
 14. Zamówienie jest realizowane gdy towar znajduje się w magazynie lub jest dostarczany przez producentów. W przypadku niedostępności całości lub części towaru Klient zostaje poinformowany o stanie zamówienia i podejmuje decyzję o sposobie jego realizacji (częściowa realizacja, wydłużenie czasu oczekiwania, anulowanie całości zamówienia).
 15. Wszystkie zamówienia przyjmowane są i realizowane w dni robocze od poniedziałku do piątku. Zamówienia rozpatrywane są do godz. 16:00. Wszystkie zamówienia złożone po tym czasie będą rozpatrywane następnego dnia roboczego.
 16. Wszystkie towary wysyłane są w ciągu 2 dni roboczych od złożenia zamówienia. Wyjątkiem są towary na specjalne zamówienie, których czas dostawy jest wydłużony.
 17. Towary, za które Klient dokonuje przedpłaty, będą wysyłane dopiero po otrzymaniu płatności.
 18. Forma płatności PRZELEWY ODROCZONE skierowana jest do wszystkich przedsiębiorców i podmiotów instytucjonalnych, które chcą nawiązać z nami współpracę. Towary dla firm wykorzystujących tę formę płatności będą wysyłane po otrzymaniu przez nas odpowiednich dokumentów oraz podpisaniu przez firmę umowy o współpracy.
 19. Dział PROMOCJE obejmuje towary, które są aktualnie oferowane w niższej cenie lub sprzedawane w zestawach. Liczba promocyjnych towarów jest ograniczona i realizacja zamówień następuje według kolejności wpływania potwierdzonych zamówień na te towary, aż do wyczerpania się zapasów. Firma Hard Beans Coffee Roasters sp. z o.o. zastrzega sobie prawo do zakończenia oraz wznowienia promocji w dowolnym momencie.
 20. Dział NOWOŚCI zawiera towary nowo wprowadzone na rynek lub do oferty sklepu.
 21. W pewnych przypadkach możliwe jest negocjowanie cen produktów, szczególnie podczas zamówień większej ilości towaru.
 22. Do każdego zamówienia wystawiana jest faktura VAT.

IV. Dostawa i czas oczekiwania

 1. Towary dostarczane są poprzez współpracujące z nami firmy kurierskie. Przy spełnieniu minimum zakupowego, koszty dostawy ponoszone są w pełni przez spółkę Hard Beans Coffee Roasters Sp. z o.o. Klient jest obciążany kosztami wysyłki na terenie kraju w przypadku zamówienia o wartości mniejszej niż określone minimum. W szczególnych przypadkach spółka Hard Beans Coffee Roasters Sp. z o.o. może obciążyć Klienta sklepu kosztami przechowywania przesyłki przez firmę kurierską. Sytuacja taka może mieć miejsce m.in. w przypadku nieuzasadnionego braku odbioru przesyłki. Nie wysyłamy towaru za granicę!
 2. Wszystkie towary wysyłane są w ciągu 2 dni roboczych od złożenia zamówienia. Wyjątkiem są towary na specjalne zamówienie, których czas dostawy jest wydłużony oraz towary, których aktualnie brak w asortymencie producentów.
 3. Towary, za które Klient dokonuje przedpłaty, będą wysyłane dopiero po otrzymaniu płatności.
 4. Towary dla przedsiębiorców i odbiorców instytucjonalnych, którzy chcą nawiązać z nami współpracę, będą wysyłane po otrzymaniu przez nas odpowiednich dokumentów oraz podpisaniu przez przedsiębiorcę lub odbiorcę instytucjonalnego umowy o współpracy.
 5. Na czas dostarczenia przesyłki składają się: czas realizacji zamówienia (przygotowanie towarów do wysyłki) oraz czas dostarczenia przesyłki przez kuriera.
 6. W przypadku płatności kartą termin dostawy liczy się od momentu pozytywnej autoryzacji transakcji.
 7. W razie wydłużenia czasu oczekiwania na przesyłkę Klient zostanie powiadomiony o tym fakcie drogą elektroniczną lub telefonicznie.
 8. Hard Beans Coffee Roasters Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienia leżące po stronie firmy kurierskiej realizującej zlecenie.

V. Płatności

 1. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych polskich i są cenami NETTO (nie zawierają podatku VAT).
 2. Przyjmowane przez nas formy płatności to:
  1. przedpłata na konto
  2. płatność przy odbiorze przesyłki
  3. przelewy odroczone, po podpisaniu stosownej umowy
  4. karty płatnicze: Visa, Visa Electron, MasterCard, MasterCard Electronic, Maestro
  5. płatności online
  6. BLIK

VI. Zwroty, zmiany w zamówieniach, reklamacje i gwarancja

 1. Wszelkie zmiany w zamówieniu mogą być dokonywane przez Klienta do momentu wystawienia faktury VAT.
 2. Zwroty towarów wysyłane są na koszt spółki Hard Beans Coffee Roasters Sp. z o.o. w przypadku zawinienia po stronie Hard Beans Coffee Roasters Sp. z o.o.. W każdym innym przypadku zwrot dokonywany jest na koszt Klienta. Zwroty towaru nie uzgodnione wcześniej nie będą przyjmowane.
 3. W przypadku otrzymania towaru uszkodzonego lub niezgodnego z postanowieniami umowy Klientowi przysługuje prawo do reklamacji w terminie 14 dni od otrzymania towaru. W tym celu na stronie sklepu udostępniony jest specjalny formularz reklamacyjny, który należy pobrać, uzupełnić i wysłać na adres: biuro@hardbeans.pl.
 4. Sposób rozwiązania i czas rozpatrzenia reklamacji jest uzależniony od rodzaju towaru, jego wad oraz jego dostępności w magazynie lub u producenta.
 5. W przypadku wszelkich uszkodzeń mechanicznych towaru powstałych podczas transportu, reklamacja będzie uwzględniania jedynie po spisaniu protokołu reklamacyjnego w obecności kuriera.
  1. w przypadku podejrzenia uszkodzenia przesyłki (zgnieciony karton, wyciek chemii itp.) Klienci mają prawo i powinni sprawdzać w obecności kuriera stan przesyłki
  2. Klient aby sprawdzić towar, który otrzymał musi najpierw pokwitować jego odebranie. Następnie w przypadku stwierdzenia uszkodzenia przesyłki kurier ma obowiązek sporządzenia protokół szkody
  3. Kurier ma obowiązek poczekać 10 min na przyjęcie towaru, natomiast za każde następne rozpoczęte 5 min oczekiwania firma kurierska może obciążyć nas kosztami
  4. proszę nie wiązać firmy kurierskiej kurierskiej z reklamacjami, które obejmują nasze wewnętrzne procedury (ilość, jakość towaru, poprawność zamówienia itp.)
 6. Na wszystkie produkty zakupione w naszym sklepie internetowym udzielane są gwarancje producentów. W sprawie serwisowania wszelkich zakupionych w naszym sklepie urządzeń należy kontaktować się bezpośrednio z producentem.
 7. W przypadku wystąpienia konieczności zwrotu środków za transakcję dokonaną przez klienta kartą płatniczą sprzedający dokonana zwrotu na rachunek bankowy przypisany do karty płatniczej Zamawiającego.

VII. Postanowienia końcowe

 1. Spółka Hard Beans Coffee Roasters Sp. z o.o. zastrzega sobie prawo do czasowego wstrzymania działalności sklepu internetowego i dystrybucji jego produktów z powodu prac administracyjno – konserwacyjnych.
 2. Wygląd produktów na fotografiach może różnić się od rzeczywistego wyglądu produktów.
 3. Spółka Hard Beans Coffee Roasters Sp. z o.o. informuje, iż sklep internetowy hardbeans.pl może zawierać błędy techniczne oraz merytoryczne, które będą weryfikowane natychmiast po ich wykryciu.
 4. Wszelkie informacje dotyczące parametrów, właściwości oraz specyfikacji towarów pochodzą z materiałów publikowanych, ogłaszanych lub otrzymywanych od ich producentów, tym samym Hard Beans Coffee Roasters Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za ich prawdziwość, rzetelność, zgodność ze stanem faktyczno – prawnym jak i zastrzega sobie prawo do ewentualnych błędów z tego tytułu.
 5. W sprawach nie określonych w niniejszym regulaminie obowiązują prawa Kodeksu Cywilnego.
 6. Przeczytanie regulaminu oznacza akceptację jego postanowień.
 7. Hard Beans Coffee Roasters Sp. z o.o. zastrzega sobie prawo do zmian w niniejszym regulaminie bez podawania przyczyn i bez wcześniejszych uprzedzeń, przy czym zmiana będzie obowiązywać od momentu zamieszczenia jej na stronie sklepu internetowego.
 8. Sądem właściwym dla rozstrzygania ewentualnych sporów wynikłych z tytułu interpretacji niniejszego regulaminu jak i realizacji transakcji jest sąd miejscowo właściwy według obowiązujących przepisów.

Hard Beans Coffee Roasters Sp. z o.o.
45-071 Opole, ul. Armii krajowej 35