Korzystając z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich zapisywaniu.
Kliknij, aby dowiedzieć się więcej o Polityce Cookies.

  OK
 • Mistrzowski weekend w Hard Beans! 22 Maja 2018

  Mistrzowski weekend w Hard Beans!

  W dniach od 1 do 3 czerwca odbywać się będzie u nas spore wydarzenie kawowe. Po raz pierwszy na opolszczyźnie odbędą się Oficjalne Mistrzostwa Polski Coffee in Good Spirits, a także Drugie Polskie Mistrzostwa Comandante Cup.

  Mistrzostwa Polski Coffee in Good Spirits 2018

  To zawody podczas których 9 czołowych polskich baristów tworzyć będzie koktajle na bazie kawy i alkoholu. Oceniani będą przez międzynarodowe grono certyfikowanych sędziów.
  Najlepszy reprezentować będzie Polskę na Mistrzostwach Świata w Brazylii.

  Drugie Polskie Mistrzostwa Comandante

  Imprezą towarzyszącą będą Drugie Polskie Mistrzostwa Comandante, podczas których 24 baristów i home-baristów parzyć będzie dla sędziów kawy metodami alternatywnymi. Metody alternatywne to wszelkie metody bez użycia ekspresu ciśnieniowego lub ekspresu automatycznego. Zwycięzca otrzyma złoty młynek ręczny marki Comandante.

  Collaborative Coffee Source Cuppings

  Ponadto odbędzie się degustacje świeżych zbiorów kawy z Kenii, Etiopii i Kostaryki. Cup Tasting poprowadzony będzie przez przedstawicieli Collaborative Coffee Source, czyli Importera kawy zielonej z Oslo, z którym na co dzień współpracujemy.

  La Marzocco Leva

  Podczas wydarzenia odbędzie się prezentacja najnowszego ekspresu marki La Marzocco, model Leva. Każdy z uczestników wydarzenia będzie miał okazję spróbowania swoich sił z nowym ekspresem dźwigniowym.

  Specialty Coffee Association / World Coffee Events

  Całe wydarzenie odbywa się pod patronatem Specialty Coffee Association oraz World Coffee Events, czyli dwóch największych kawowych organizacji na świecie odpowiadających za promowanie edukacji, mistrzostw i kaw wysokiej jakości.

  Link do wydarzenia:

  FB Event

  Oczekujemy około 200+ osób.

  Mistrzostwa Polski Coffee in Good Spirits 2018 transmitowane będą na oficjalnej platformie Livestream SCA Poland:

  Livestream

  Do zobaczenia w Opolu! :)