Korzystając z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich zapisywaniu.
Kliknij, aby dowiedzieć się więcej o Polityce Cookies.

  OK
 • Mistrzostwa Polski CiGS 2018 | 2nd Comandante Cup 2018 | Hard Beans 4 Lipca 2018

  Mistrzostwa Polski CiGS 2018 | 2nd Comandante Cup 2018 | Hard Beans

  Kawowy weekend w Hard Beans!

  Na początku czerwca gościliśmy najlepszych baristów z Polski, podczas Mistrzostw i prelekcji, które odbywały w naszej palarni. Całe wydarzenie organizowane było wspólnie ze SCA Poland oraz World Coffee Events, czyli najważniejszymi kawowymi organizacjami na Świecie.

  Mistrzostwa Polski Coffee in Good Spirits 2018

  Zawody, gdzie bariści muszą stworzyć koktajle na bazie kawy i alkoholu. Konkurencja składa się z dwóch rund: eliminacji, podczas których zawodnicy tworzą autorskiego drinka na ciepło i na zimno oraz finału, podczas którego zawodnicy przygotowują Irish Coffee oraz drinka dowolnego.

  W tym roku do zawodów stanęło 7 czołowych, polskich baristów. Klasyfikacja końcowa prezentuje się następująco:


  1 miejsce: Mateusz Szuchnik
  2 miejsce: Agnieszka Rojewska
  3 miejsce: Michał Ziemlewicz

  Mistrz Polski Coffee in Good Spirits 2018 reprezentować będzie nasz kraj na Mistrzostwach Świata w Belo Horizonte w Brazylii już jesienią tego roku.

  Drugie Polskie Mistrzostwa Comandante Cup 2018

  Wspólnie z Mistrzostwami Coffee in Good Sprits odbyły się drugie Polskie Mistrzostwa Comandante, zawody, w których zmierzyło się 24 zawodników z całego kraju.
  Zasady Mistrzostw są bardzo proste, ale zarazem stanowią dość spore wyzwanie.

  Każdy z zawodników na 10 minut przed startem otrzymuje paczkę z kawą, której pochodzenie nie było wcześniej zdradzone. W czasie przygotowań musi odpowiednio dostosować grubość mielenia, dozę, czas parzenia, czy też temperaturę wody. Cały sprzęt dostarczany jest przez organizatorów, a metoda parzenia jest narzucona.
  Równolegle startuje 3 zawodników, każdy z nich używa tych samych ziaren, tej samej wody, tego samego urządzenia do parzenia oraz tego samego młynka. Ich zadaniem jest tak precyzyjne ustalenie receptury i techniki parzenia, by zaskoczyć trójkę sędziów sensorycznych. Lepiej zaparzona kawa przechodzi do finału, gdzie zmieniana jest metoda parzenia.

  W finale zawodnicy oceniani są na arkuszach sensorycznych. Barista z największą liczbą punktów wygrywa.


  zdjęcie: Cophi, Warszawa

  Klasyfikacja końcowa Mistrzostw Comandante:

  1. miejsce: Łukasz Gałęcki
  2. miejsce: Jan Skorwider
  3. miejsce: Paweł Koza

  Podczas wydarzenia odbył się także Cup Tasting, czyli degustacja kaw ze świeżych zbiorów z Etiopii, Kenii, Kostaryki, Gwatemali i Burundi, poprowadzony przez przedstawicieli Collaborative Coffee Source Nicolasa i Veronikę. CCS to Importer Kawy ZIelonej, który swoją siedzibę ma w Oslo. To właśnie od nich bierzemy nasze pyszne ziarenka!

  Ponadto bardzo ciekawe warsztaty na temat technologii młynków Comandante , które poprowadził Bernd Braune, czyli założyciel firmy i główny twórca najlepszych młynków na Świecie. Prezentacja nowego ekspresu La Marzocco LEVA, filmy z plantacji kawy z Hondurasu, Brazylii i Tanzanii autorstwa European Coffee Trip, a także Barista Party pod wodzą DJów z Trap Door

  Relacja na:

  YouTube