Korzystając z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich zapisywaniu.
Kliknij, aby dowiedzieć się więcej o Polityce Cookies.

  OK

Kostaryka Herbazu La Planada

Promocja Nowość
  • 58,00 49,00
  • - +
Producent: Hard Beans
Dostępność: Dostępny
Smak: czekolada, czerwone jabłko, wiśnia
Region: West Valley
Obróbka: red honey
Zbiór: 2018
Wysokość uprawy: 1500 m n.p.m.
Odmiana: Villa Sarchi

Kawa ta pochodzi z Lourdes w regionie West Valley ze stacji obróbki Herbazu. Nazwa stacji to zdrobnienie Hermanos Barrantes Zuniga, czyli czterej bracia i ich siostra: Manuel Antonio, Arnaldo, Leonard, Marla Barrantes Zuniga. Rodzeństwo Barrantes Zuniga to trzecia generacja plantatorów, którzy w 2001 roku założyli stację obróbki Herbazu. Nadzorują oni osiem gospodarstw, w tym plantację La Planada. Produkcja wysokiej jakości kawy stanowi dla nich priorytet, lecz bardzo ważne są relacje z importerami i klientami. Celem jest zapewnienie długoterminowych kontraktów i stabilnych cen za surowiec.

Odmiana botaniczna to Villa Sarchi, czyli naturalna mutacja odmiany Bourbon. Zmutowany pojedynczy gen spowodował, że roślina rośnie niższa, potocznie nazywana jest karłowatą. Odmianę odkryto w Kostaryce w latach 50-tych XX-wieku, w północno-zachodniej części prowincji Alajuela. Odmiana ta znana jest z tego, że dobrze radzi sobie na wyżynnych plantacjach, ze względu na dużą tolerancję na silny wiatr.

La Planada to 3-hektarowa plantacja znajdująca się na wysokości 1500 m.n.p.m. Wiśnie po zbiorze trafiają do stacji Herbazu, gdzie obrabiane są metodą Red Honey. Po procesie ziarna trafiają na jeden dzień na patio, a następnie na 6-8 dni na specjalne stoły tzw. afrykańskie, na których są suszone.

Importerem kawy jest Collaborative Coffee Source z Oslo, z którym współpracujemy od początku istnienia palarni. CCS związany jest z Herbazu od 2012 roku.

Produkty, które mogą Cię interesować