Korzystając z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich zapisywaniu.
Kliknij, aby dowiedzieć się więcej o Polityce Cookies.

  OK
 • Hard Beans Coffee Roasters rozpoczyna działalność 21 Grudnia 2017

  Hard Beans Coffee Roasters rozpoczyna działalność

  Opolska Kofeina to dość znane miejsce na kawowej mapie polski. To również kawiarnia, w której po raz pierwszy, wiele osób miało okazję po raz pierwszy spróbować kawy specialty. Nowa palarnia została uruchomiona w grudniu 2017r. Właściciel HBCR nie zamierzają prowadzić lokalnego biznesu.

  Hard Beans Coffee Roasters?

  Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że skoro marka opolskiej Kofeiny jest tak bardzo rozpoznawalna, to dlaczego palarnia będzie się nazywała Hard Beans? Powód jest prosty. Jesteśmy w kawowej branży już mocno rozpoznawalni i mamy sporo zagranicznych kontaktów, które zamierzamy wykorzystać. Hard Beans Coffee Roasters ma z założenia być marką globalną. Dlatego musieliśmy poszukać czegoś innego. Ostatecznie wymyśliliśmy Hard Beans – nazwę która odzwierciedla naszą wizję i misję firmy.

  Wizja

  HBCR wyróżnia dbałość o szczegóły, która w segmencie kaw Specialty ma bardzo duże znaczenie. Wyraża się ją na wszystkich etapach działalności Wnioskodawcy począwszy od sprowadzania zielonego ziarna kawy od renomowanych dostawców, przez dbałość o najwyższą jakość procesu przechowywania i wypalania kawy, a następnie jej pakowania i najlepszej obsługi klienta zarówno hurtowego jak i detalicznego tzw. perfect hospitality.

  Misja

  Posiadając ponad 10-letnie doświadczenie w branży kawowej segmentu specialty, zauważyliśmy że:

  Wszyscy na świecie powinni pić dobrą kawę. Po rewolucji przemysłowej i produkcji kawy w skali przemysłowej ok. 95% ludności na świecie pije kawę słabej jakości. Jest to kawa stara (old corp), kawa wypalana przemysłowo w dużych temperaturach (powyżej 400 stopni C), kawa do której dodaje się chemiczne aromaty, czy kawa mielona do której dosypywane są np. cykorię.

  Świat jest lepszy z dobrą kawą, a my tworzymy dobrą kawę. Ludzie nie maja wystarczającej wiedzy o samej kawie, sposobach jej palenia oraz rodzajach jej parzenia. Brak jest wiedzy na temat kaw wyższej i niższej jakości, skąd się bierze kawa i co ma wpływ na jej jakość. Rozwój świadomości odnośnie kawy jest więc bardzo ważnym elementem.

  Misją naszej firmy jest rozwój świadomości dotyczącej kawy jak najszerszej ludności, bo przecież życie składa się z chwil, które należy pielęgnować. Dla nas każda chwila spędzona przy tworzeniu kawy jest swoistym rytuałem. Traktujemy doskonałość nie jako jednorazowy akt, lecz jako nawyk, dlatego codziennie staramy się robić małe rzeczy w wielki sposób kierując się hasłem:

  The best coffee rituals.