Korzystając z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich zapisywaniu.
Kliknij, aby dowiedzieć się więcej o Polityce Cookies.

  OK

Czekolada Alessandro Dark 1kg

Nowość
  • 59,00
  • - +
Dostępność: Dostępny

Alessandro to najwyższej jakości baza czekoladowego napoju produkowana we Włoszech. Czekolada Alessandro świetnie nadaje się do przygotowania w czekoladziarkach Scirocco firmy Bras.

Do uzyskania doskonałej gorącej czekolady przy użyciu bazy Alessandro powinieneś wlać 2-2,5 l mleka 3,2% UHT do czekoladziarki Bras Scirocco z 5 litrowym pojemnikiem (1 – 1,25 l mleka do czekoladziarki z 3 litrowym pojemnikiem) i ustawić termostat na ok 80-85oC. Następnie, kiedy mleko osiągnie temperaturę około 30-40oC wsyp 1 kg czekolady Alessandro (500 g do czekoladziarki o pojemności 3 l). Po około 15 minutach czekolada powinna być już dobrze rozmieszana. Uzupełnij pojemnik pozostałą częścią mleka – około 2,5 l mleka do czekoladziarki o pojemności 5 l (1-1,25 l dla czekoladziarki o pojemności 3 l). Teraz mleko powinno dokładnie wymieszać się z czekoladą. Jeśli zauważysz grudki w tak przygotowanym napoju, wyłącz czekoladziarkę i wymieszaj czekoladę przy pomocy drewnianej łyżki.

Czekolada musi być podgrzewana (termostat ustawiony na 80-85oC) tak długo, aż uzyska konsystencję gęstego budyniu. Po osiągnięciu oczekiwanej konsystencji zmniejsz temperaturę do 55-65oC i w tej temperaturze podawaj napój. Zaproponowane proporcje możesz modyfikować w taki sposób aby uzyskać idealny dla Ciebie przepis!

Produkty, które mogą Cię interesować