Korzystając z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich zapisywaniu.
Kliknij, aby dowiedzieć się więcej o Polityce Cookies.

  OK
 • Collaborative Coffee Source X Oslo Coffee 6 Lutego 2018

  Collaborative Coffee Source X Oslo Coffee

  Na początku lutego mieliśmy przyjemność spotkania się z naszym dostawcą surowca, firmą

  Collaborative Coffee Source

  CCS swoją siedzibę ma w Oslo, w Norwegii.
  Firma została założona przez pierwszego Mistrza Świata Barista z 2000 roku, Roberta Thoresena oraz wieloletniego Head Roastera palarni KAFFA Bjornara Hafslunda na początku 2012 roku.

  W trakcie jednego dnia mieliśmy okazję spróbowania wielu znakomitych kaw.

  Na powitanie zastał nas cupping najlepszych kaw świeżego zbioru La Palma y El Tucan, producenta z Kolumbii. Było to coś wyjątkowego, gdyż przedpremierowo próbowaliśmy ziaren Heroes Series, czyli topowych wiśni odmiany Gesha, Typica, Sidra, Castillo, często obrabianych innowacyjnymi metodami obróbki m.in. Lactic i Acetic. Kawy te to istne owocowe bomby, które zaskakiwały próbowane zarówno na ciepło jak i na zimno.

  Następnie Bjornar oprowadził nas po palarni KAFFA, która swoją siedzibę ma na tej samej przestrzeni co CCS. KAFFA to bardzo znana norweska palarnia, z której kawami mieliśmy już kontakt w kawiarni Kofeina Art Cafe.
  Zobaczyliśmy ich pełen proces produkcyjny od wypalania kawy, poprzez technologię pakowania i etykietowania, na wysyłce gotowego produktu kończąc. Musimy przyznać, że miejsce to robi spore wrażenie.

  Po przerwie na Lunch kontynuowaliśmy cuppingi, tym razem kaw, z których wybieraliśmy nowe, świeże Single, które już niebawem pojawią się w ofercie Hard Beans. Wśród wybrańców znajdują się między innymi kawy z Etiopii, Kolumbii (La Palma y El Tucan), Hondurasu, Kostaryki, Burundi i Brazylii :)

  Jesteśmy przekonani, że zasmakują także i Wam nasze nowe kawy, których część już jest u nas:

  - Kostaryka Don Mayo La Loma
  - Honduras Jose Maria Lopez

  Zarówno Kostaryka, jak i Honduras pojawią się w ofercie do połowy lutego 2018!

  Relacje z Partnerami są bardzo ważnym punktem polityki Hard Beans. Bardzo istotne jest, aby poznać osobiście osoby, z którymi się współpracuje, wymienić opinie i doświadczenia. Wierzymy, że nasza współpraca z CCS będzie się rozwijała z czasem, a Wy w kolejnych miesiącach i latach będziecie mogli spróbować wielu zaskakujących kaw.

  Po niesamowitym spotkaniu z załogą CCS zdążyliśmy jeszcze odwiedzić znajome nam kawiarnie Supreme Roastworks oraz Tim Wendelboe gdzie uzupełniliśmy nasze zapotrzebowanie na kofeinę. Zawsze dobrze jest porozmawiać z innymi baristami i roasterami na wspólne tematy, zbierając przy tym nowe doświadczenia, z których wiedzę można wykorzystać w przyszłości.

  Do zobaczenia Oslo!