Korzystając z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich zapisywaniu.
Kliknij, aby dowiedzieć się więcej o Polityce Cookies.

  OK

Brazylia Fazenda Caxambu 250 g

Nowość
  • 36,00
  • - +
Producent: Hard Beans
Dostępność: Dostępny
Smak: orzechy nerkowca, pomarańcza, mocha
Region: Tres Pontas, Minas Gerais
Obróbka: pulped natural
Zbiór: 2018
Wysokość uprawy: 970 m n.p.m.
Odmiana: Bourbon, Icatu, Acaia

Kawa ta uprawiana jest na wzgórzach nieopodal miasta Tres Pontas, w południowym regionie Minas Gerais. Ponad stuletnie doświadczenie rodziny Chaves de Brito, ich pasja i zaangażowanie pozwoliła na produkcję wysokojakościowych kaw. Na plantacji Caxambu prowadzony jest szereg badań, między innymi poszukiwanie nowych odmian botanicznych, badanie różnych metod suszenia wiśni kawowca, czy współpraca z Uniwersytetem Pelotas, który mieści się w Rio Grande do Sul, w projekcie dotyczącym fermentacji kawy.

Aktualnie właścicielką plantacji jest pani Carmen Lucia Chaves de Brito, wierzy ona, iż puszczanie różnorodnej muzyki ziarnom kawowca, które trafiają na patio, przekłada się na lepszy smak w filiżance. Co też na co dzień stosuje :)

Brazylia Fazenda Caxambu to kawa, która rośnie na wysokości 970-1200 m.n.p.m., cała plantacja ma powierzchnię 210 ha. Wiśnie, w których skład wchodzą odmiany: Bourbon, Icatu, Acaia, Catuai, Mundo Novo, obrabiane są metodą Pulped Natural. Ciekawostką jest fakt, iż surowiec pakowany jest w nowego typu worki papierowe o pojemności 30kg, które wewnątrz posiadają worek foliowy.

Surowiec importowany jest przez Coffee Grange, czyli markę stworzoną przez legendę polskiej kawy Filipa Bartelaka, który poza certyfikacją Q-Grader, jest międzynarodowym sędzią sensorycznym, a także odpowiada za badania i edukację w Coffee Roasters Guild.

Produkty, które mogą Cię interesować